30 Nisan 2009 Perşembe

Yunanistan'da Yarı Finalistler Belli Oldu.

Yunanistan'da çeyrek final playoff maçları tamamlandı ve yarı finalistler belirlendi. 4 eşleşme de 2-0 bitti ve normal sezonu ilk 4 sırada tamamlayan takımlar yari finale kaldı. Panathinaikos ve Olympikaos rakiplerinin işini 2 maçta bitirip, Final Four'a konstre olmaya başlamak istiyolardı, başardılar. Şimdi birbirlerini düşünüp duruyorlardır.

Panathinaikos ilk maçta evinde 97-54 mağlup ettiği Paok'u ikinci maçta zorlanmasına rağmen 4 sayı farkla 82-78 yendi. Jasikevicius 16 sayıyla Panathinaikos'un en skoreri olmuş. Paok'ta ise Kiritsis ve eski Galatasaray'lı Britton Johnsen 23'er sayıyla PAO'ya karşı epey direnmişler. Nicholas ise 10 dakika sahada kalmış ama hiç sayı üretememiş. 0/2 iki sayı ve 0/1 üç sayı ile pek birşeye dokunmamış maçta. Ama 10 dakika da 4 faul almayı başarmış. Aklı Final Four'da mı acaba? Olympiakos da Kolossos'u 86-76 ile geçerek yarı finale kaldı. İlk maçın skoru 84-61 idi. Josh Childress 8, Bourousis 21, Yotam Halperin ve Lynn Greer 12'şer sayıyla oynamışlar.

Normal sezonu 4. sırada tamamlayan Marousi sezon içinde hem ligde hem de Euro Cup'ta üstünlük kurduğu rakibi Panellinios deplasmanda 93-57 yenerek yarı finale kaldı ve Olympiakos'un rakibi oldu. Geçtiğimiz sezonda Marousi ile Olympiakos yarı final de eşleşmiş, Olympiakos 3-2 ile Marousi'yi geçerek finale kalmıştı. Aris de bu yıl Euroleague'te yer alan Panionios'u deplasmanda 79-75 ile geçerek seriyi 2-0 ile aldı ve Panathinaikos'un rakibi oldu.

Yarı Final eşleşmeleri aşağıdaki gibi olacak ancak yarı final ve finaller 5 maç üzerinden yapılacak. 3 galibiyete ulaşan rakibini elemiş olacak.

Olympiakos - Marousi
Panathinaikos - Aris

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder